„Velká chyba,“ říká muž po svém přeoperování na ženu. Walt Heyer přijíždí do ČR

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on print
Tisknout

Diagnóza byla jasná – genderová dysforie. Rozpor mezi biologicky daným pohlavím a pocity. A tak Walt Heyer podstoupil ve 42 letech přeměnu pohlaví z muže na ženu (gender transition). V březnu přijíždí do Česka, aby se podělil o své zkušenosti a varoval před ukvapeností.

Po přeměně žil jako trans žena 8 let, jeho psychické problémy se nelepšily, právě naopak. Rozvedl se a jeho děti zažívaly velký stres spojený se ztrátou otce.

V padesáti letech se rozhodl vrátit ke svému původnímu biologickému pohlaví, tedy podstoupil zpětnou změnu pohlaví (detransition), musí ovšem žít s následky poškození jak fyzického, tak psychického rázu, kterým se trans osoby bohužel nemohou vyhnout. Jeho děti jej dnes považují za hrdinu, protože postavit se „transgenderovému průmyslu“, který je propagován mainstreamovými médii, není jednoduché.

Nyní je přesvědčen, že jeho touha po jiném pohlaví byla způsobena hlubokými neřešenými traumaty, která prožil v dětství

Díky studiu psychologie a jeho životní zkušenosti se na něj skrze webové stránky SexChangeRegret.com obrátily stovky trans lidí, kteří své přeměny litují a chtějí se vrátit zpět.

I v České republice dramaticky narůstá počet dětí a mladých lidí, kterým progresivní sexuologové a zmatení rodiče přisuzují tuto diagnózu, místo aby jim poskytli kvalitní psychoterapeutickou pomoc. LGBT+ lobby navíc zároveň požaduje, aby se těmto případům věnovala zvláštní pozornost ve školách a tím znejišťuje většinovou populaci dětí. Začíná tak vznikat začarovaný kruh, kdy se tématu věnuje nadměrná pozornost, mladí lidé se tím pádem nepřiměřeně zkoumají, a procenta lidí, kteří se necítí dobře ve svém biologickém pohlaví nebo o něm začínají pochybovat, narůstají..

Identita člověka, včetně sexuální, genderové, se v dětství a dospívání teprve vytváří a upevňuje. Je proto třeba přizvat odborníky a začít se na toto téma bavit. Kdy jde o běžný zmatek v dospívání a kdy o nemoc. Je třeba najít cestu, jak nemocným dětem vyjít vstříc, ale zároveň respektovat a neznejišťovat většinovou populaci.

Návštěva Walta Heyera, doufáme, otevře debatu nad všemi aspekty transgenderu a jeho společenskými dopady.

O problematice „transgenderového průmyslu“ a o svém životě bude přednášet na několika místech v ČR:

Praha, úterý 10. března 2020, od 18 hod., Vinohradská 68, Sbor Bratrské jednoty baptistů, Praha 3

Liberec, středa 11. března 2020, od 17 hod., Krajská vědecká knihovna Liberec

Ostrava, čtvrtek 12. března 2020, od 18 hod., Kampus Palace, Univerzitní křesťanské hnutí Ostrava

Třinec, pátek 13. března 2020, od 18 hod., Sborové centrum Hutník, „Sejšn“ pro mládež

Třinec, sobota 14. března 2020, Sborové centrum Hutník, konference „Jako muže a ženu je stvořil“

Akce jsou volně přístupné, pouze na sobotní konferenci je třeba se hlásit zde