Walt Heyer v Poslanecké sněmovně a kulatý stůl s odborníky

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on print
Print
Walt Heyer mluví na tiskové konferenci v Poslanecké sněmovně

11.3.2020 u příležitosti návštěvy Walta Heyera proběhla v Poslanecké sněmovně pod záštitou Aleše Juchelky, předsedy Stálé komise pro rodinu, rovné příležitosti a menšiny tisková konference nazvaná:

„Transgender jako trend – tolerance versus unáhlenost, a co o tom vlastně víme.“

Tiskové konference se zúčastnili poslanci 4 stran: Aleš Juchelka (ANO), Marek Výborný (KDU), Marek Benda (ODS) a Vlastimil Válek (TOP 09), rodinná terapeutka Ludmila Trapková, psycholožky a psychoterapeutky Renata Doležalová a Mirka Chmelíčková, které se otázce transgenderu věnují a mají zkušenosti z praxe, a zástupci Aliance pro rodinu. Ti na návštěvu Walta Heyera v ČR upozornili odbornou veřejnost i politiky a před tiskovou konferencí ještě uspořádali kulatý stůl.

Kulatého stolu se zúčastnilo cca 20 lidí z řad odborníků, školských pracovníků a politiků. Všichni vyslechli příběh pana Heyera, který zároveň zmapoval začátky transgenderového hnutí v USA a také svou současnou činnost, kdy pomáhá stovkám až tisícům lidí. Ti se na něj obracejí, protože buď stojí před rozhodnutím podstoupit transgenderovou přeměnu a oprávněně se jí obávají. Anebo jí litují a chtějí podstoupit takzvanou detranzici, tedy návrat k původnímu pohlaví. Pan Heyer tyto lidi doprovází a zároveň varuje a volá po změně v přístupu k transgenderovým otázkám. Podle něj se jedná až o společenskou nákazu, která zachvátila média a školy v USA a která vyrábí velké procento nešťastných a navždy zdeformovaných lidí. Zároveň neustále opakuje, že přeměna na opačné pohlaví je v podstatě jen kosmetickou změnou a že k plnohodnotné proměně na opačné pohlaví nikdy dojít nemůže. Nejvíce varuje před neuváženým podáváním hormonů mladým lidem a ještě nezletilým dětem. https://sexchangeregret.com/

Pan Heyer kvůli své činnosti žije v USA na utajeném místě, pro poštu si jezdí do jiného města a na některá exponovaná veřejná vystoupení ho doprovází bodyguardi, protože se již několikrát setkal s přímou hrozbou napadení od svých odpůrců a oponentů.

Jeho návštěva v ČR odstartovala odbornou debatu všech aktérů, protože transgender zdaleka není jen úzkou problematikou sexuologů, ale svými společenskými dopady ovlivňuje všechny sféry společnosti. Je potřeba nastavit pravidla, abychom tyto lidi nijak nediskriminovali, ale zároveň se nedopustili na základě ukvapených diagnóz nevratných změn v jejich životě. A také je třeba brát ohled na většinu dětí, které zvláště na základních školách potřebují zažívat bezpečí. Monitorujeme už i v ČR požadavky, aby dětem, které se jinak cítí a prožívají svůj nesoulad s biologickým pohlavím, bylo umožněno chodit na toalety a do šaten opačného pohlaví a zároveň je někde doporučováno, aby se k nim už jako k osobám jiného pohlaví většina chovala. Tyto požadavky, jak také zaznělo i od našich politiků nejsou akceptovatelné, náš právní řád zná jen dvě pohlaví a v takto raném věku u nás zatím platí a převládá přístup věci neuspěchat. Zásadní změny by se měly odehrávat až v dospělém věku.

Záznam z tiskové konference a přednášky Walta Heyera uveřejníme brzy na našich webových stránkách a sociálních sítích. Tisková zpráva je ke stažení níže.