Mezinárodní den rodiny trochu jinak

V pátek 15. 5. 2020 je i letos na seznamu světových svátků, které vyhlásila OSN, Mezinárodní den rodiny. Sice jsou podle nás i vhodnější dny, kdy bychom si měli nenahraditelný význam rodiny založené na manželství muže a ženy připomínat, ale protože tohle datum se postupně zakořeňuje do povědomí lidí a je obecně respektováno a reflektováno, věnujeme mu také pozornost. A můžete nás sledovat na těchto akcích.

Jan Gregor přijal na tento den pozvání na webovou konferenci od Cesty partnerství opět na téma „manželství pro všechny“. Sami jsme zvědaví, jak bude tato debata probíhat, protože autoři této platformy podle svého webu nehledají pravdu, ale hledají citujeme: „dialog, pluralitu, lidskost a otevřenost. Odlišnost není problém, problém je strach a uzavřenost.“. Náš Jan Gregor se tedy rozhodně nebojí ani není uzavřený, pravdu ovšem za hodnotu hodnou hledání považuje a vystoupí v panelu od 12 do 13 hodiny. Registrovat na poslech se můžete zde, bohužel konference je zpoplatněna. Výstupy by ale časem měly být zveřejněny, tak o nich budeme určitě dále informovat.

Dalším naším příspěvkem v tomto dni bude účast Jany Jochové na webdináři s názvem:

 Co je účelem rodiny a jakým výzvám čelí rodina v dnešní době, ten proběhne také v pátek od 17 30 do 18 30 a je přístupný všem v aplikaci ZOOM, přihlašovací údaje i kontakt na dotazy hostům najdete v této přiložené pozvánce.