Zóny bez LGBT v Polsku. Jak je to doopravdy?

V neděli 13. 9. byla naše předsedkyně Jana Jochová Trlicová hostem pořadu Vertikála na Českém rozhlasu Plus. Tématem bylo, jak jinak, LGBT+ a Polsko.
Zdroj: facebook / Bart Staszewski

Jana řekla jasně, že téma polských tzv. No LGBT+ free zones je fake news. Cedule s nápisem LGBT free zones vyrobil a před města postavil polský aktivista BARTOSZ STASZEWSKI, který se k tomu i veřejně přiznal, a to například v rozhovoru pro kanadské veřejnoprávní médium CBC News.

V rozhovoru, když byl dotázán, proti čemu se vymezují jednotlivá polská města, odpověděl, že nesouhlasili se sexuální výchovou podle WHO (například s vzdělávání tříletých dětí k masturbaci), že nepovolí přítomnost úředníků pro hlídání politické korektnosti ve školách a budou bránit křesťanské hodnoty, atd.

Při šíření covidu se pěkně ukázalo, že kdyby se Světová zdravotnická organizace (WHO) věnovala tomu, co má a nešíříla po světě ideologii a předčasnou sexualizaci malých dětí, ale věnovala se boji proti efektivnímu šíření epidemií, pak by si zasloužila mezinárodní respekt.

Celá diskuse ukazuje, jak smutně i naše mediální scéna nasedá na lep LGBT+ aktivistům a vzdaluje se svým obsahem svému skutečnému publiku, které je již kulturními válkami unaveno. A je třeba si upřímně odpovědět, kdo tyto kulturní války vyvolává, kdo bojuje za změnu společenského řádu.

Celá diskuse ke poslechu zde (od 23 minuty): https://plus.rozhlas.cz/jsou-konverzni-terapie-ucinne…