FRANCOUZI SE NECHTĚJÍ VZDÁT OTCOVSTVÍ. VINÍ VLÁDU Z NEZODPOVĚDNOSTI V DOBĚ PANDEMIE.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
La Manif pour tous před francouzským ministerstvem zdravotnictví, zdroj web La Manif pour tous

V tomto loňském článku jsme vás informovali o aktivitách hnutí La Manif pour tous (Demonstrace pro všechny), které sdružuje nejrůznější francouzské organizace, kterým jde stále o to, aby nebyl ve Francii legislativně vyloučen otec z života dětí. Což reálně hrozí, ale zatím není rozhodnuto.

Francouzská vláda totiž podpořila přijetí tzv. bioetického zákona, který by pod heslem „umělé oplodnění pro všechny“ umožnil ženám bez partnerů a lesbickým párům podstupovat umělé oplodnění, na které kvůli nepřítomnosti muže-otce, neměly doposud nárok.

Když Evropu zasáhla koronavirová krize, měly všechny vlády plné ruce práce, jak své země z nastalé situace co nejdříve vyvést. Ale jak se říká, čert nikdy nespí. Tento čas využívají různé nátlakové skupiny, aby prosazovaly zákony, které by pro svou kontroverznost za normálních okolností musely projít mnohem důkladnější odbornou i ceslospolečenskou diskuzí.

Francouzský senát se uprostřed vleklé krize, kdy ministr zdravotnictví Oliver Vernan, který za tzv. bioetickým zákonem stojí, řeší celé měsíce téměř výhradně covidovou zdravotnickou agendu, rozhodl pro druhé čtení tohoto zákona. Organizace La Manif pour tous svolává proto na víkend 30.-31. ledna 2021 druhé kolo demonstrací. Obává se toho, že při vleklé zdravotní krizi, nejsou naplněny všechny demokratické principy, jež by měly tak důležitý krok provázet.

„Ve Francii je několik měsíců omezována svoboda pohybu, vzdělávací systém a náboženské obřady.

Situace je znepokojující právě proto, že exekutiva využívá současného stavu ve svůj vlastní prospěch,“ vzkazuje La Manif pour tous. „Ať už si o tomto zákoně myslí lidé cokoliv, vyzýváme Francouze, aby v ulicích dali najevo to, že takto kontroverzní zákon je projednáván ve zcela nevhodnou dobu,“ dodávají svolavatelé.

Účelovost celého návrhu potvrzuje v rozhovoru pro franceinfo i republikánský poslanec Xavier Breton: „Jen 1% Francouzů má nějaký zájem na tomto zákoně. Je to naprostá minorita, ale vlivná a militantní, která prosazuje rychlé projednávání, a přitom během sanitární krize žádná osoba, žádný spolek, žádný podnik nežádal rozšíření zákona o umělém oplodnění.“

Přejeme Francouzům, aby vláda vyslyšela hlas drtivé většiny, která si přeje zachování otcovství a nepodlehla militantním minoritám. Nehledě na to, že se opět nikdo nezajímá o dětí, ale o hlasité naplňování tužeb dospělých. Jak všichni víme, toto je v přímém rozporu s tím, o čem láskyplné rodičovství je.