Tisková zpráva k dění na Facebooku

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

(Praha, 16.6. 2021) Rostoucí omezování svobody projevu na sociálních sítích postihlo i Alianci pro rodinu. Organizaci, která lobbuje za ústavní ochranu manželství jako svazku muže a ženy a za obranu práva dětí na matku a otce, ke které se zavázala i ČR. Banování a omezení funkcionalit stránky vyvrcholilo upozorněním na smazání účtu. Důvodem je podle vágního oznámení fakt, že názory prezentované na facebookovém profilu Aliance pro rodinu porušují zásady komunity. 

“Nikdy by mě ani ve snu nenapadlo, že se dožiji dne, kdy budou lidé a organizace, kteří hájí rodinu založenou na manželství muže a ženy, odstraňováni z veřejného prostoru. A to ještě v zájmu diverzity, respektu a tolerance,”  vysvětluje Jana Jochová předsedkyně Aliance pro rodinu.

Organizace, která stojí za peticí za ústavní ochranu manželství jako svazku muže a ženy, již k dnešku vlastnoručně podepsalo více než 110 000 občanů České republiky, hájí zájmy českých rodin i v Parlamentu. K podpoře Aliance pro rodinu se hlásí konzervativní poslanci napříč politickým spektrem. Dětští psychologové a psychoterapeuti, včetně právníků specializujících se na rodinné právo.