Vyjádření se k současné situaci aliance pro rodinu na facebooku

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram
Minulý týden jsme široké veřejnosti oznámili skutečnost, že našemu facebookovému profilu hrozí smazání. Setkali jsme se s obrovskou vlnou solidarity a zastání ze strany nejrůznějších spolků, konzervativních hnutí, politiků, osobností veřejného života i od “obyčejných” lidí. Jsme za tuto podporu nesmírně vděční a všem tímto děkujeme.

Náš profil na Facebooku stále ještě je. Nevíme, jak dlouho tomu bude a v současné chvíli má naše stránka omezení různých funkcionalit. Její správci například nemohou zvát další lidi ke sledování profilu ze svých osobních profilů.

Od začátku roku bojujeme s tím, že za slušné, relevantní a pravdivé příspěvky ve věcech rodiny a narůstajícího tlaku LGBTIQ+ ideologie, čelíme častému nahlašování od lidí, kteří mají plná ústa tolerance. Tedy do chvíle, kdy má někdo jiný názor. To jsme pak označeni za homofoby, kteří nemají na sociálních sítích co pohledávat. Za obhajobu v současnosti platného právního řádu ČR.

Naši názoroví oponenti považují současnou právní úpravu a základní pravdu, že dítěti je v průměru nejlépe s mámou a tátou v manželství  za homofobní a nenávistná. Proto nás nahlašují. A to v takové míře, že nás Facebook začíná omezovat. Jakákoliv pluratní debata přestává být možná, protože oponentní názory jsou z veřejného prostoru mazány.

V minulém týdnu to došlo tak daleko, že nás Facebook upozornil, že naše stránka může být smazána, protože porušuje zásady komunity. To dokládáme přiloženými printscreeny. Žádné jiné vysvětlení jsme od Facebooku nedostali. Oficiální cestou jsme nyní podali stížnost a čekáme na další průběh naší “kauzy”.

K uvedeným prohřeškům uvádíme pouze toto. Dne 24. 4. 2021 byl Janě Jochové udělen ban za to, že diskutujícímu pod naším příspěvkem odpověděla na dotaz, kde je možné najít reprodukční kliniky pro stejnopohlavní páry, kde si v ceníku mohou objednat dítě formou surogátního mateřství. Jana Jochová tedy odpověděla odkazem na reprodukční kliniku. Tím se měla dopustit porušení zásad komunity. 

Druhého porušení se měl dopustit náš další správce (přeje si zůstat v anonymitě) stránek zveřejněním fotografie. Nejsme si vědomi, že bychom ten den něco zveřejňovali, natož, že by se jednalo o závadný obsah porušující zásady komunity.

Dnes jsme to my, zítra to můžete být vy. Stojíme si za tím, že LGBTIQ+ aktivismus, jak jej v současné chvíli ve světě zažíváme, začíná vykazovat totalitní rysy vůči svým názorovým oponentům. Pokud s námi nesouhlasíš, nepatříš do „slušné společnosti“. To už tady bylo. A kdo nakonec v té „slušné společnosti“ zůstal?

Naše situace je velmi užitečná ze dvou důvodů. Za prvé ukazuje, že Facebook není hodnotově neutrální prostředí. Za druhé ukázal, kdo je ve společnosti skutečným přítelem tolerance a svobody. Velmi si vážíme těch, kdo se nás zastávají, aniž by s námi souhlasili. Více již brzy v projektu #DnesMyZitraVy.