(Francie) Národní shromáždění přehlasovalo masivní nesouhlas Senátu a schválilo tzv. bioetický zákon

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

 

Nedávno jsme se radovali spolu s hnutím La Manif Pour Tous z odmítnutí bioetického zákona francouzským Senátem. Psali jsme také, že legislativní proces ve Francii je trochu jiný než náš. Bioetický zákon se po masivním odmítnutí Senátem vrátil opět do Národního shromáždění (což je jako naše Poslanecká sněmovna). Zde byl znovu přijat se všemi spornými věcmi. Kompromisy dva roky vyjednávané napříč politickým spektrem byly shozeny ze stolu. Bohužel toto hlasování se jeví jako konečné.

Kolegové z La Manif Pour Tous se nevzdávají, budou iniciovat podání k Ústavní radě, protože považují Bioetický zákon v této podobě za neústavní, pošlapávající práva dětí. Z dětí se takto oficiálně stává obchodní komodita. Reprodukční podnikání prosperuje z chudoby, zranitelnosti a lidského utrpení, což ho činí mimořádně odporným. Příští rok v dubnu také čekají Francii prezidentské volby, tento zákon byl Macronovou vlajkovou lodí, která ale může potopit jeho snahy o opětovné zvolení. Téma dětí bez otců silně rezonuje francouzskou společností a také nastávají prezidentskou kampaní.

Každopádně pro nás je vývoj ve Francii varující v tom, že i když většina lidí neschvaluje kulturní revoluce a přepisování rodinných hodnot, angažovaná menšina jí dokáže vnutit svůj neetický pohled na svět a zakotvit ho do zákonů. Do takových zákonů, které už mnozí lidé nemohou kvůli svému svědomí respektovat!