Tisková zpráva: Česká televize jde do správního řízení protože, podléhá “duhovému lobbingu“, podává jednostranné informace a neinformuje objektivně, rozhodla Rada pro rozhlasové a televizní vysílání a dala tím znovu za pravdu Alianci pro rodinu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on telegram
Telegram

(Praha, 8. 7. 2021) Již druhou stížnost Aliance pro rodinu na neobjektivní vysílání ČT o zákonech, které projednává Sněmovna ve věcech manželství, vyhodnotila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) jako oprávněnou. A posílá proto Českou televizi do správního řízení, kde jí hrozí pokuta.

“Na konci minulého roku nám začali volat lidé, že viděli různé pořady na ČT, kde se věnují homosexuálnímu manželství a že tam úplně chybí náš oponentní hlas a jestli s tím nemůžeme něco udělat. Že prý dokonce ve zprávách dali moderátoři lidem návod, jak podepsat petici za homosexuální manželství. To nás dost překvapilo, protože nás, jako organizátory petice za ústavní ochranu manželství, která má v papírové podobě přes sto tisíc podpisů, nikdo nikam nezval” říká Jan Gregor, místopředseda Aliance pro rodinu a dodává: “Stížnost jsme podali právě z důvodu ochrany veřejnoprávního média, aby aktivismus a politické názory některých redaktorů neznehodnocovali práci celé ČT a nepodkopávali důvěru nemalé části koncesionářů. Koncesionářů, kteří si přejí, aby dětem nikdo nebral právo na mámu a tátu a kteří ctí současný právní stav úpravy manželství jako svazku muže a ženy. Proto jsme podali oficiální stížnost.”

Stížnosti se ovšem netýkaly pouze protežování lobbistů z hnutí Jsme fér a časté absence jakékoliv informace o oponentních názorech, ale také dalších věcí. Redaktoři ČT například opakovaně přebírají sugestivní marketingová hesla LGBTIQ+ aktivistů, namísto objektivních pojmů. U návrhu stejnopohlavního manželství ČT správně informovala, že je předkládána zástupci mnoha politických stran, zatímco u novely o ústavní definici manželství podsouvají divákům, že jde pouze o návrh KDU-ČSL, podporovaný SPD. Redaktoři ČT se tím opakovaně dopustili sdílení dezinformací. Pod ústavní novelou jsou totiž také podepsáni poslanci z mnoha politických stran napříč Sněmovnou.

“Jsme moc rádi, že RRTV uznala naši stížnost za oprávněnou. Ale to ne proto, že bychom chtěli nějak ublížit veřejnoprávní ČT. Ale prostě proto, že víme, jak obyčejným lidem vadí televizní „duhový nátlak“. Věříme, že veřejnoprávní médium musí z podstaty věci zachovávat objektivitu a pevně doufáme, že to ČT a její redaktoři konečně pochopí” uzavřela Jana Jochová, předsedkyně Aliance pro rodinu.