TZ: “Jde nám o děti. Touha dospělých nesmí převážit práva dětí,” říká Jochová z Aliance pro rodinu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on print
Print

(Praha, 3.8. 2021) Premiéra dokumentu se sugestivním názvem „Zákon lásky“ má jasný cíl. Za pomoci emocionality podpořit úsilí o uzákonění stejnopohlavního manželství. Tým dokumentaristů jim dopřává sluchu. Manželství je ale institut především pro ochranu dětí. Tzv. stejnopohlavní manželství je v přímém rozporu s lidskoprávní Úmluvou o právech dítěte, ve které je zakotveno právo dětí na otce a matku.

Manželství muže a ženy propojuje stálost s biologickým původem dítěte. Propojuje mužské a ženské vzory, které jsou jen velmi těžce nahraditelné. Každé dítě má otce a matku. To je otázka biologie. Tuto skutečnost nelze změnit. Lze ji přepsat zákonem, ale bude to mít dopad právě na děti. Děti nejsou hračkou přání dospělých. Jsou to lidské bytosti, nikoliv položka v eshopu. 

“Děti za svá práva bojovat nemohou, nemohou se ozvat. Stejnopohlavní páry si děti vědomě a cíleně musí pořídit za pomoci minimálně dalšího třetího člověka. Ještě před početím dítěte rozhodly, že ho o jednoho biologického rodiče připraví. A to není projev lásky, ale projev sobectví,” vysvětluje Jana Jochová, předsedkyně Aliance pro rodinu a dodává: “je to jejich odpovědnost, kterou nehodláme soudit, ale nerozumíme, proč by přepisování biologické danosti měl poskytovat pomoc český právní řád. Děti se bez svého vědomí stávají hračkami v rukách ideologických hráčů a jejich zájmů.

Proto se chceme zapojit do diskuse a vyplnit prostor, který nám nebyl dokumentaristy poskytnut. Proto účastníkům premiéry rozdáváme panenky jako symbol dětí, které mají vždy otce a matku a mají právo je znát, bez ohledu na tužby a zájmy dospělých. 

Kontakt pro média:

Jana Jochová, předsedkyně Aliance pro rodinu, z.s.

jana.jochova@alipro.cz