Tisková zpráva Dennis Prager, zakladatel PragerU v Praze

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Zakladatel nejvlivnějšího amerického konzervativního média PragerU se v Praze setkal s Aliancí pro rodinu a jejími hosty.

 

 (Praha, 10.8. 2021) Dennis Prager, americký konzervativní politický komentátor židovského původu, se včera na střeše pražské Lucerny setkal s hosty Aliance pro rodinu. Varoval před rostoucím vlivem progresivismu v Evropě, který dnes v USA téměř znemožňuje společenskou debatu a názorovou diverzitu. Prager motivuje politiky, akademiky i aktivisty k tomu, aby se nebáli jít jako menšina proti zdánlivě nepřemožitelným společenským trendům. Prager přijel do Evropy na konferenci do maďarské Ostřihomi a cestou zpět přijal pozvání Aliance pro rodinu do Prahy. Vyzval také k opatrnosti v legislativním rozvolňování manželství a pojmu pohlaví. Redefinici manželství považuje za jeden z hlavních znaků rozkladu západní civilizace.

Prager, nejprodávanější autor nakladatelství New York Times, se ve svém díle zaměřuje na kritiku islamismu v americké politice i progresivistických levicových hnutí, ale také na židovskou teologii a morálku. Na střeše pražské Lucerny sdílel svůj životní příběh i to, jak obstát před tlakem doby a názorových oponentů. Heslem Dennise Pragera je, že jedině z malých věcí mohou vzejít ty skutečně velké.

“To, že pan Prager přijal naše pozvání je pro nás velká čest. Jeho mediální zkušenosti, aktivní účast na americké politické scéně i židovské kořeny z předválečné Evropy, to vše z něj činí skutečně inspirativní osobnost,” říká Jana Jochová, předsedkyně Aliance pro rodinu. “S panem Pragerem nás propojuje především důraz na ochranu manželství jako svazku muže a ženy, jehož redefinice by otevřela dveře opravdu čemukoliv, co si zrovna vlivové skupiny usmyslí,” vysvětluje Jochová a doplňuje: “jsme moc rádi, že povzbudil nejen nás, ale i naše politiky a mladé kolegy, v jejichž rukách leží budoucnost celých generací českých dětí.”

Více o našem hostu v Praze a jeho myšlenkách si můžete přečíst zde