Předseda SPD Tomio Okamura a otázky ohledně manželství

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Dnes vám v rámci předvolebních otázek a odpovědí s předsedy jednotlivých stran usilujících o vstup do Sněmovny přinášíme odpovědi předsedy hnutí SPD (Svoboda a přímá demokracie) Tomia Okamury.  Z jeho odpovědí i dohledatelných hlasování vyplývá, že hnutí SPD jednotně hájí manželství jako svazek muže a ženy, chce aby bylo manželství muže a ženy chráněno Ústavou a odmítá redefinici manželství a s ním i rodičovství.

Je pro vás manželství svazkem muže a ženy nebo jej vnímáte jako společenský konstrukt, který lze libovolně redefinovat, v současnosti např. na tzv. homosexuální manželství – tedy svazek dvou gayů či leseb? A pokud ano, proč by podle Vás měla do budoucna tato redefinice zůstat „pouze“ u dvou osob?

Manželství bylo, je a doufám, že i bude svazkem muže a ženy, protože jedním z předních úkolů manželství je předávat život a tradiční hodnoty dětem, tedy dalším generacím. Manželství muže a ženy si proto zaslouží od státu všestrannou ochranu a privilegia. To nevylučuje toleranci sexuálních odchylek – tolerovat neznamená ale adorovat, privilegovat a propagovat.

Myslíte si, že je správné, aby dítě vychovávala žena-matka a muž-otec a nebo je podle Vás jedno, jaký počet a kombinace osob dítě vychovává?

Dítě má právo mít mámu a tátu. Rodina je máma, táta, děti, babička, dědeček… Dítě má mít mužský a ženský vzor. Proto odmítáme homosexuální manželství i zvrácené polyamorní svazky, které prosazují Piráti a neomarxisti.

Na základě čeho jste si utvořil názor na výše zmíněné otázky? A jakým způsobem se o ně Vy a Vaše strana budete ve Sněmovně zasazovat?

Na základě své rodinné zkušenosti, ale i na základě zkušeností předešlých generací. Prosazujeme právní a ekonomickou podporu tradičním rodinám a manželství muže a ženy. Budeme hlasovat proti stejnopohlavnímu manželství. Zároveň nemáme problém s registrovaným partnerstvím stejnopohlavních párů. Pokusíme se ústavně zakotvit, že manželství je pouze mezi mužem a ženou, jak je tomu například v Maďarsku.

Děkujeme za zaslané odpovědi!