Francouzský veletrh „Désir d’enfant“ nabízí děti na prodej

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Po schválení bioetického zákona ve Francii, o kterém jsme vás nedávno informovali, se zde naplno rozjíždí obchod s dětmi.

 O víkendu 4.-5. září 2021 proběhne v Paříži veletrh s názvem Désir d’enfant (Touha po dítěti). Tato v minulosti silně kritizovaná událost přilákala již před rokem do Paříže obchodní zástupce surogátních agentur, reprodukčních klinik a spermabank v doprovodu právníků a dalších zprostředkovatelů. V prostorách Espace Champerret, hledali francouzské zákazníky pro ženy, jež doslova pronajímají své dělohy k uložení a vývinu dítěte vzešlého z umělého oplodnění. Umělého oplodnění cizího vajíčka, cizí spermií. Tato žena – nositelka tedy nemá s dítětem žádnou biologickou vazbu.

Organizace La Manif Pour Tous (LMPT) svolává v sobotu 4. září od 14:30 na Espace Champerret demonstraci proti tomuto vysoce neetickému obchodu s dětmi a ženami. Již v minulosti žádali zástupci LMPT francouzské zákonodárce, aby prosadili zákaz byznysu surogátního mateřství.

Níže si můžete prohlédnout některé části katalogu, který na loňském veletrhu prezentovali zástupci surogátních firem. Na jednotlivých stránkách naleznete možnosti výběru pohlaví dítěte, výběru jeho vzhledu – evropský, asijský, africký či ekonomické třídy, podle kterých vám agentura nabídne své služby. Nechybí ani možnost zcela geneticky “čistého” dítěte, které nebude ohroženo žádným potenciálním onemocněním. Za příplatek nabízí agentury své právní služby, ve kterých garantují, že surogátní matky na Ukrajině budou smluvní formou zcela zbaveny jakéhokoliv nároku na dítě. V případě, že by si během těhotenství tato žena vytvořila s dítětem citovou vazbu, bude legislativně ošetřeno, že ji dítě bude vzato, předáno jednotlivci či páru, který si dítě objednal a zaplatil, bez hrozby její budoucí snahy s dítětem být v jakémkoliv (právním) vztahu.