Odvrácená tvář transgenderu v českých školách

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

“Myslela jsem, že se třese zimou a pak mi řekla, že bere blokátory puberty,” píše učitelka transgender studentky.

1. února 2021 byla naše předsedkyně Jana Jochová v diskusním pořadu 360 na stanici CNN Prima News, tentokrát na téma (trans) gender na českých školách. Jejím oponentem byl Viktor Heumann (biologická žena v  takzvaném procesu tranzice) ze spolku Transparent. 

Na pořad se můžete podívat zde.  Dostali jsme na něj velké množství ohlasů a to i řad těch, kterých se tato problematika úzce dotýká. Napsali nám hlavně pedagogové, kteří takové studenty znají a učí je a zdaleka nejsou nadšení tím, že Národní pedagogický institut podle pana Heumanna má spolupracovat se spolkem Transparent na školení pedagogů a dalších školských zaměstnanců, jak pan Heumann v pořadu prozradil. 

Se souhlasem jedné paní učitelky, která si přála zůstat v anonymitě, zveřejňujeme zkrácenou část jedné z mnoha zkušeností.

Vážená paní Jochová,

děkuji Vám za Vaše televizní vystoupení.

Jako učitelka na gymnáziu učím transgender dívku (původně chlapec) a mohu z praxe jen potvrdit všechno to, co jste říkala a vyvrátit všechna tvrzení pana Viktora. Spolužáci s tím problém mají, pletou si zájmena a tak to většina řeší tím, že se s ní (ním) nebaví. Chlapci už vůbec ne, ti naopak zdůrazňují svoji mužskost.

Ona osoba kromě genderové dysforie trpí depresemi, úzkostnými stavy a panickými atakami. Blokátory puberty jí podle ní způsobují nezvladatelný třes a tiky. Když jsem si toho poprvé v hodině všimla, myslela jsem si, že se třese zimou.

Překvapivě dostala ženské rodné číslo i genderově neutrální jméno a to vše bez jediného psychiatrického vyšetření, chodí pouze k psychologovi. V den změny rodného čísla, kdy by měla slavit, že její přání bylo vyslyšeno, upadla do ještě větší deprese než obvykle. Její případ je tragédie a zločin páchaný na dětech….

Děsí mě, že lidé jako pan Viktor chodí do škol a vymývají mozky učitelům i dětem.