Profesor Mark Regnerus v ČR: Vliv manželství muže a ženy na výchovu dětí a společnost

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on telegram
Telegram

V posledním březnovém týdnu navštíví ČR profesor Mark Regnerus, americký sociolog z Texaské univerzity v Austinu. V rámci své přednášky se dotkne témat jakými jsou: stav rodiny, manželství a mezilidských vztahů. Určitě nám také přiblíží dopad rodinné politiky na manželství ve Spojených státech. Není to tak dávno, co si americké vlády uvědomovaly pozitivní přínos manželství a jeho jeho stability pro celou společnost. Oproti naší společnosti se v USA již také více rozšířily netradiční formy soužití (homosexuální manželství, polyamorické vztahy). Určitě proto bude zajímavý sociologický vhled i do těchto nových forem soužití. Zaměří se také na to, jak děti ve válečných konfliktech odezírají role muže-otce a ženy-matky ve svých rodinách. Profesor Regnerus přijíždí do ČR na pozvání Aliance pro rodinu.

Málokdo zmapoval vztahy a jejich dopady na společnost v USA tak důkladně jako sociolog, profesor Regnerus. Jeho akademické působení od roku 1995 ukazuje, jakým způsobem pojetí manželství formuje celou společnost včetně toho nejdůležitějšího – výchovy dětí. Za jednu z nejpalčivějších otázek dneška považuje profesor Regnerus to, jestli a jakou budoucnost má manželství muže a ženy v tomto světě.

“Profesora Regneruse jsme do ČR pozvali proto, že vnímáme stále větší tlak na redefinici manželství a rodiny. Jenže toto zahrávání si s uspořádáním lidské společnosti má velké dopady na ty nejkřehčí z nás, na děti. A ty jsou třeba v USA už dnes dobře vidět,” vysvětluje Jana Jochová.

S profesrorem Regnerusem se na vás těšíme v úterý 29.3. v Praze na CEVRO Institutu, ve středu 30.3. v Českých Budějovicích v sále Národního památkového ústavu a ve čtvrtek 31.3. v Brně v sídle Veřejného ochránce práv. A to vždy od 18:00.