TZ: Francouzi žádají Macrona, aby přijal stovky ukrajinských surogátních matek. Píší i OSN

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

(Praha/Paříž, 11.3. 2022) Již deset tisíc Francouzů podepsalo petici adresovanou prezidentu Macronovi, aby urychleně přijal stovky ukrajinských surogátních matek, o nichž informoval i deník Le Figaro. V týdnu proběhl v Paříži také happening, při kterém organizátoři upozornili na otřesnou situaci žen ve válečné Ukrajině, jež si objednávají evropští, často právě francouzští občané, aby jim za deset tisíc eur odnosily dítě. Autoři petice ji zároveň poslali i prezidentce Rady pro lidská práva při OSN, Elisabeth Tichy-Fisslberger.

Text petice z webu https://www.ukrainiennesendanger.com/

Zatímco se někteří Francouzi snaží využít situace na Ukrajině a označují sami sebe za oběti náhradního mateřství, na světlo začínají vycházet svědectví ukrajinských náhradních matek. Jak píše novinářka Céline Revel-Dumas, ukazuje se, že se s nimi zachází „jako s dobytkem“.

Válka na Ukrajině je jasným důkazem toho, jakým způsobem surogátní agentury a jejich klienti zacházejí s těmito ženami, které jsou zneužívány, protože jsou chudé a zranitelné.

Všechny matky rodin – protože rodina je právě ukázkou jejich plodnosti – musí opustit své děti a žít, nebo spíše přežívat, v zanedbané místnosti, dokud dítě, které nosí, není připraveno k předání klientům. Mají dovoleno vyjít ven jen několikrát – každé zpoždění při návratu domů, byť jen o několik minut, znamená pokutu, která je pro ně obrovská. Zbytek času není ničím jiným než čekání, které je denně přerušováno silnými hormonálními injekcemi, aby jejich tělo nevypudilo dítě, které s nimi není geneticky příbuzné. Tyto podmínky činí taková těhotenství vysoce rizikovými, s častým výskytem tragédií. Jedná se o velké riziko pro zdraví náhradní matky i do budoucna. To klientům však nevadí, získají od ní totiž dítě, které chtěli.

V očích surogátních agentur a jejich klientů nejsou tyto ženy ženami jako takovými, a už vůbec ne matkami: jsou pouze dělohou k odnošení plodu, zakrytou břišní stěnou, která bude muset být také rozříznuta kvůli císařskému řezu, který je náhradním matkám vnucen, aby byl zajištěn rychlý a bezpečný porod dítěte. Devět dlouhých měsíců utrpení, které je doprovázeno psychickou disociací: dle požadavků agentury samy sebe nesmí považovat za matku dítěte; nepřipoutávat se k němu, aby příliš netrpěly, až jim bude odebráno, právě císařským řezem. Dítě nakonec ani neuvidí! Jejich jedinou funkcí je inkubace, tečka.

Náhradní mateřství je zotročování žen, s nimiž se zachází jako s podlidmi.

Válka na Ukrajině vedla, dle některých médií, objednatele náhradního mateřství, k tomu, že se bezostyšně dožadují pomoci od své vlády, aby si mohli vzít objednané dítě a okamžitě opustit zemi. Jejich naprosté, absolutní mlčení o osudu těchto náhradních matek se promítlo před celým světem: jak se teď ty z nich, které uvízly na týdny v Kyjevě nebo Charkově s ohledem na den císařského řezu, dostanou ven? Jak budou moci ty, jejichž dělohy jsou sotva zašité, opustit město a najít své děti? Připojí se ke skupině náhradních matek, které, přímo či nepřímo, zemřely v důsledku tohoto odporného reprodukčního zneužívání? Ani slovo od těch, kteří je využívají, ani slovo zájmu o tyto ženy, které budou ponechány svému osudu.

Surogátní mateřství je zotročením, o kterém by nás někteří rádi přesvědčili, že by mohlo být „etické“. Pravda však vyplula na povrch.

Vyzýváme francouzskou vládu, aby zachránila tyto opuštěné ukrajinské ženy, které Francouzi vystavili smrtelnému nebezpečí.

Vyzýváme vlády – německou, britskou, španělskou, argentinskou… – všech klientů ukrajinských surogátních agentur, aby zachránily tyto ženy, které jsou opuštěné a které jejich občané vystavili nebezpečí smrti.

Vyzýváme francouzskou vládu, aby zakázala náhradní mateřství Francouzům i v zahraničí.

Vyzýváme Radu OSN pro lidská práva, aby nyní jednala ve prospěch mezinárodního zrušení náhradního mateřství.