Úvodní slovo na DNI PRO RODINU 2022

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Přinášíme  úvodní slovo naší předsedkyně Jany Jochové na Dni pro rodinu:

Dámy a pánové, dovolte mi, abych Vás přivítala na Dni pro rodinu.

Scházíme se po dvouleté covidové pauze v předzvěsti těžké doby, jakou jsem já a zřejmě většina z vás za svůj život zatím zažila. Náš svět plný pohodlí se hroutí a stojíme zřejmě na prahu velkých změn. Proti demonstraci, která minulou sobotu ukázala obří nespokojenost lidí s věcmi, které se dějí okolo nás, je nás tady jen hrstka.

 Ale to vůbec nevadí! Velké věci někdy začínají právě z mála. A my jsme autentičtí a vytrvalí, už víc než 10 let tady říkáme věci, které se konečně začínají dostávat do povědomí širší veřejnosti. Upozorňujeme stále, že rozklad rodiny znamená rozklad celé společnosti a nabízíme funkční řešení, v podobě skutečně pro rodinné politiky, která bude vědět, co je rodina a jak ji účinně podporovat. Rodina založená na manželství muže a ženy musí být prvotním a jasným objektem podpory tohoto státu.

To se bohužel stále příliš neděje. Stále přicházejí zprávy ze světa progrese, který chce až polovinu dětí mladších tří let nahnat do zařízení typu jeslí a jejich matky do práce a nejlépe zkrátit rodičovskou dovolenou, protože je prý je moc drahá. Mluvím teď o tento týden Evropskou komisí revidovaných Barcelonských cílech, které ale i za českého předsednictví EU dokázal kdysi odmítnout tehdejší ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas. Kdo by to byl řekl, že dnes na něj budeme vzpomínat skoro jako na hrdinu. A že zrovna on pro nás teď bude takto inspirativní. Doba je ale plná paradoxů a my potřebujeme, aby se naši politici jasně postavili za nás, za české rodiny a za naše děti. Proto tu znovu stojíme a ano protestujeme proti politice rozkladu rodiny a všem ideologiím, které zakrývají a rozmělňují jednoduchou pravdu.

Znovu opakujeme, že Rodina je ten stabilizační prvek naší společnosti a fungující společnost je vždycky založena na fungujících rodinách. My nechceme nic bořit, dokonce ani nikoho předělávat, v našich rodinách klidně mají místo i lidé s menšinovou orientací, jako milovaní synové a dcery či strýčkové a tetičky, Ale pokud si dva muži či dvě ženy začnou hrát na rodiče, jakože společných dětí, objednávaných na zakázku, je třeba říct, že tato praxe jde proti zájmu dětí.

 A přináší rozklad, protože, znovu opakuji, každé dítě má základní lidské právo na své rodiče, na maminku a tatínka! A my se kvůli těm dětem musíme postavit proti novodobé lži, že tomu snad může být jinak! Důsledky této lži totiž zasahují celou společnost jako rakovina a rozežírají celé základy našeho státu. A já vám děkuji, že to upozorňujete spolu s námi.

Dámy a pánové, dnešní DEN PRO RODINU zahájíme proslovy převážně politiků, kteří stojí na straně rodiny, jsou z různých stran, nemusíte s nimi souhlasit v jiných věcech, ale rodina je nadstranické téma a její obnova a kvalitní rodinná politika se musí dělat napříč politickým spektrem, rodina totiž sjednocuje a učí spolu vycházet lidi s odlišnými povahami i názory, a to je i naše role, role Aliance pro rodinu.