VOLBY 2022

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

V letošním volbách 23.-24. září budeme volit do zastupitelstev měst a obcí, na Magistrát Hlavního města Prahy a do jedné třetiny Senátu, kde na 27 míst kandiduje 178 kandidátů. Volby do místních zastupitelstev jsou často více o znalosti místních poměrů než o stranických kandidátkách, proto se tady musí každý rozhodnout na základě předešlé zkušenosti s fungováním úřadů a nejde dávat obecná doporučení.

Kandidáti do Senátu jsou nezávislé osobnosti, které se rozhodují na základě svých vlastních hodnot, a proto má cenu před volbou vědět, co jaký kandidát podporuje. Kandidujícím do Senátu, na které se nám podařilo získat kontakt, jsme poslali jednoduchou otázku: Chcete zachovat manželství jako svazek muže a ženy? Tuto otázku jsme sice dál nerozvíjeli, ale pokud nám někteří napsali, že sice ano, ale rodičovská práva jsou ochotni přiznat všem, kdo si o ně řeknou, tedy i stejnopohlavním párům, neznamená to pro nás zachování manželství. Protože manželství s rodičovstvím úzce souvisí a důvod zájmu státu na manželství a jeho podpoře jsou jen a jen děti z něho vzešlé.

V grafice níže je zobrazeno 27 obvodů, kde najdete kandidáty, kteří podporují rodinu založenou na manželství muže a ženy.

Jak grafiku číst?

Zeleně je označen člověk, který přímo nám dal vyjádření, že je pro zachování manželství jako svazku muže a ženy i s právy dětí na maminku a tatínka.
 
Černě je označen člověk, který se pro jiný, veřejně dostupný zdroj vyjádřil pro zachování manželství jako svazku muže a ženy i s právy dětí na maminku a tatínka.
 
Černě s červenou hvězdičkou je označen člověk, který se nám či jinému veřejnému zdroji vyjádřil pro zachování manželství jako svazku muže a ženy, ale s tím, že by zvažoval rozšíření registrovaných partnerství o další práva a to i práva na děti.  
 
Kandidáti, kteří naopak podporují svazky stejnopohlavních párů nebo se nám vůbec nevyjádřili, či nebylo možné najít na ně kontakt, zde uvedeni nejsou.
 

Celkově k letošním volbám musíme s radostí poznamenat, že počet kandidátů podporujících manželství muže a ženy narostl a v každém obvodu je koho vybírat! To je velmi dobrá zpráva, protože takto obměněný Senát může významně podpořit ústavní definici manželství jako svazku muže a ženy!

Pokud  v tom výčtu chybí někdo,na koho jsme nedopatřením zapomněli nebo nenašli kontakt, a přitom rodinu založenu na manželství muže a ženy podporuje, určitě po upozornění jméno rádi doplníme.