Žaloba na Olgu Richterovou (Piráti) podána. Místopředsedkyně Sněmovny poškodila Alianci pro rodinu, šířila dezinformace o miliardách z Kremlu

Zdroj: FB profil Olga Richterová - místopředsedkyně Sněmovny
Zdroj: FB profil Olga Richterová - místopředsedkyně Sněmovny

(Praha, 10. 11. 2022) Místopředsedkyně Sněmovny Olga Richterová (Piráti) uvedla na začátku června 2022 na CNN Prima, že organizace Aliance pro rodinu hájící manželství jako svazek muže a ženy je napojená na miliardy z Kremlu. Dále, že je Putinovým hlasem v Evropě a snaží se ČR dostat pod Putinův vliv. Aliance pro rodinu ji dnes zažalovala za šíření nepravdivých tvrzení. Richterová nesplnila podmínky z předžalobní výzvy, kterou ji spolek v létě zaslal. Tvrzení Richterové hodnotí Aliance pro rodinu jako obzvlášť závažná, protože je Richterová členkou několika parlamentních komisí pro bezpečnost ČR. Lidé na základě jejího tvrzení začali Alianci pro rodinu a její činnost spojovat s válečnými zločiny na Ukrajině.

„Je nepřípustné, aby politička v postavení paní Richterové veřejně lhala a dezinformovala. Aby spojovala své názorové oponenty s diktátorem Putinem, který rozpoutal válku na Ukrajině. Je to nejen hloupé, ale hlavně nebezpečné. Po zmíněném vystoupení paní místopředsedkyně nám začali psát lidé, že pracujeme za krvavé rubly, že paní Richterové věří, protože ona si svá tvrzení ověřuje,” říká Jana Jochová, předsedkyně Aliance pro rodinu, která dnes Olgu Richterovou zažalovala.

Aliance pro rodinu Richterovou v předžalobní výzvě upozornila, že se její tvrzení nezakládají na pravdě a za podobné tvrzení se na zákaldě soudního smíru polské levicové médium muselo uznat svou chybu.

„Chceme prostě jen spravedlnost. Padni komu padni. Nikdo nesmí šířit dezinformace, které lacině rozdělují společnost v tak složité době. Proto, že nejsme levicoví progresivisté, ani LGBTIQ+ aktivisté přece nejsme “Putinovci”. Naopak, spolupracujeme s ukrajinskými akademiky z Univerzity ve Lvově, na jejichž konferenci jsme nedávno vystoupili s příspěvkem o rodině, jako základní jednotce každého národa. Prostě lhát se nesmí a to ani když si říkáte Pirát,” doplnila Jochová.

Kontakt pro média:

Jana Jochová, předsedkyně Aliance pro rodinu

e-mail: kancelar@alipro.cz

Tisková zpráva ke stažení