Novinky

To dobré v době koro-nové

Koronavirus, omezený kontakt, roušky, pandemie, přetížené telefonní linky, systém, který tak úplně nestíhá, a do toho stále se zvyšující čísla nakažených jak v naší republice, tak ve světě. Zavřené hranice. Ze všech stran se na nás valí špatné zprávy. Mnozí z nás přišli ze dne na den o práci. Je už ale načase přiznat, že může přinést i něco dobrého.

Číst dále »

Walt Heyer v Poslanecké sněmovně a kulatý stůl s odborníky

11.3.2020 u příležitosti návštěvy Walta Heyera v České republice proběhla v Poslanecké sněmovně pod záštitou Aleše Juchelky, předsedy Stálé komise pro rodinu, rovné příležitosti a menšiny tisková konference nazvaná:
„Transgender jako trend – tolerance versus unáhlenost, a co o tom vlastně víme.“

Číst dále »

Istanbulská úmluva aneb práva žen až na druhém místě

Slovenský parlament na své poslední schůzi před volbami drtivě odmítl ratifikaci tzv. Istanbulské úmluvy. Proti ní hlasovalo 96 ze 113 přítomných poslanců. I v České republice téma ratifikace oživlo. Ratifikace Istanbulské úmluvy byla již vládou v roce 2016 schválena, avšak pro předložení do Parlamentu chybí ještě jedno vládní hlasování. Jak se vláda rozhodne a jak se rozhodne především Poslanecká sněmovna a Senát? A proč tato mezinárodní smlouva působí tolik kontroverzí?

Číst dále »