Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

ŘEKNĚTE NE
STEJNOPOHLAVNÍMU
RODIČOVSTVÍ
na úrovni eu

Touha dospělých nesmí
převážit nad právem dětí
na otce a matku.
ani v čr, ani v eu.

Evropská komise se svou novou iniciativou snaží sjednotit přeshraniční uznávání rodičovství LGBTIQ+ osob. Návrh posiluje práva stejnopohlavních párů, kteté účelově cestují do jiné země EU, kde je uznáváno stejnopohlavní rodičovství a náhradní mateřství za účelem zapsání rodiče bez ohledu na biologickou realitu a práva dítěte. Komise tedy podporuje obcházení vnitrostátní legislativy členských států, která chrání právo dětí na otce a matku. Již jednou jsme vás žádali o pomoc v květnu roku 2022. Teď máme jako veřejnost znovu možnost řici návrhu Evropské komise jasné ne.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Dejte Evropské komisi vědět, že děti mají právo na otce a matku. Ve třech krocích:

Rodinné právo je výlučné kompetenci členských států. Tak musí i zůstat.

Manželství, rodinné právo a rodičovství jsou ve výlučné kompetenci členských států EU. Je to odůvodněné. Existuje jen málo oblastí práva, která jsou tak výlučně spjaty se sociálními, kulturními a politickými specifiky konkrétních států. Proto je neakceptovatelné, aby existovala snaha o harmonizaci takto specifické oblasti.

Volný pohyb osob není nástrojem k úpravě rodinného práva

Je výlučnou kompetencí členských států, jaké cizozemské rozhodnutí uznají či ne. Navrhovaná iniciativa má za cíl sjednotit vnitrostátní úpravu uznávání dvou matek či dvou otců, což je nepřípustný zásah. 

Navrhované řešení by podkopávalo vnitrostátní právní řád členských států a ústavní pořádek v mnoha zemích členských států.

Volný pohyb osob v EU funguje jen na základě mezistátní spolupráce a vzájemné důvěry. Navrhovaná iniciativa tuto důvěru narušuje, jde o LGBTIQ+ politický aktivismus k němuž se Evropská komise propůjčila.

Zůstaňte v kontaktu

Došlo k chybě. Prosím, zkuste to znovu.
Vyplnění údajů proběhlo úspěšně.

Přihlásit se k odběru novinek (newsletteru)

Odebírejte naše novinky a zůstaňte s námi v kontaktu.