Tři oříšky bez ...

kulturních válek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

PROČ MÁME RÁDI POHÁDKY

„Ze všeho nejvíce věřím rozumným příběhům, kterým říkáme pohádky. Jaou to takové slunečné krajiny zdravého rozumu... Kráska a zvíře nám vysvětluje, že všechno musí být milováno dříve, než je milováníhodné, a Šípková Růženka nám ve strašné alegorii ukazuje, kolik zázračných darů dostane člověk při narození, včetně prokletí smrti, která může být snad jen přechodným spánkem."

Keith Gilbert Chesterton

Pohádky k Vánocům patří. Máme je rádi, protože ukazují ty nejpodstatnější věci našeho života v jednoduchých příbězích, které jsou absolutně nadčasové. A apolitické.

Tři přání pro Popelku v zajetí LGBT aktivismu

Nerozumíme proto, proč se producentská společnost Bonton film a. s. podvolila nátlaku jediného LGBT aktivisty, který začal 1.12.2021 šířit nepravdivou informaci, že společnost Bonton film, a. s. cenzuruje norskou pohádku Tří přání pro Popelku, která má přijít do kin o letošních Vánocích. Uvedl, že společnost zcenzurovala norskou verzi pohádky vypuštěním scény líbajících se dvou mužů. Z vyjádření společnosti Bonton film jasně vyplývá, že od norské společnosti Nordiskfilm obdržela jedinou verzi určenou pro mezinárodní distribuci, která pasáž líbajících se mužů neobsahuje. Aktivista se nakonec omluvil, avšak na základě tlaku a dezinformační kampaně se po jediném dni společnost rozhodla usilovat o získání norské verze filmu Tří přání pro Popelky obsahující scénu dvou líbajících se mužů, kterou chce o Vánocích distribuovat do kin. S nápadem se neztotožňujeme, jelikož považujeme Vánoce za svátky klidu a času, kdy si všichni zaslouží odpočinout od politiky, obzvláště v čase, který chci strávit se svou rodinou na pohádce určené pro rodiče s dětmi. Proto jsme se rozhodli se svým nesouhlasem seznámit společnost Bonton film a. s. dopisem v tomto znění, který jsme dnes v odpoledních hodinách společnosti zaslali:

Otevřený dopis společnosti Bonton film, a. s.

Otevřený dopis jsme za Alianci již zaslali, můžete se přidat i vy, a to dvěma způsoby. Při kliknutí na tlačítko by se vám měl otevřít vzorový email přímo ve vaší schránce. Pokud se Vám to nepodaří nebo vám to nebude fungovat, text i adresu naleznete níže:

Email: info@bontonfilm.cz

Vážení zástupci Bontonfilmu,

těšili jsme se na uvedení vánoční pohádky, remaku slavné české Popelky, v našich kinech.  Kolem vánočních svátků vždy bereme děti do kina, abychom si užili čas, který na sebe konečně máme. Letos ale poprvé zvažujeme, že ze závažných důvodů nepůjdeme.

Zaznamenali jsme totiž, že jste ustoupili nátlaku LGBT aktivistů a hodláte uvést do českých kin verzi, na které ani samotní Norové netrvali, protože ví, že ne všude v Evropě je progresivismus na takovém vzestupu jako u nich. A že násilné zařazování LGBT témat prostě do kulturního prostředí jiných zemí nepatří.

Popelka je náš národní poklad a my, nesouhlasíme se zatahováním politiky diverzity a rovnosti do vánočního času a do této konkrétní pohádky. Nechceme z našich dětí dělat rukojmí LGBT aktivistů, a tak to prosím nedělejte ani vy.

Pokud náhodou své rozhodnutí přehodnotíte a uvedete verzi bez líbajících se mužů, dejte nám prosím vědět a my s radostí jako každé Vánoce do kina zajdeme.

S pozdravem