Podpořte ústavní definici manželství muže a ženy. Petici již podepsalo přes 100 000 občanů ČR.

Buďte jedním z nich.

Manželství a Ústava


Manželství je pro nás svazek muže a ženy, proto podporujeme jeho ústavní definici.

ZÁKLADNÍ ARGUMENTY

Manželství zde není jen pro uspokojování potřeb dospělých, slouží především k ochraně žen a dětí. Děti mají právo na otce i matku.

Počet uzavíraných manželství  trvale roste od roku 2013. Je to tedy institut, o který je zájem. Zvyšuje se průměrná délka manželství.

Změna definice manželství otevírá cestu k náhradnímu mateřství, obchodu se ženami a dětmi.

Dítě má právo na otce a matku. Pokud legalizujeme jiné formy manželství, musí stát logicky upravit rodné listy, kde budou zapsáni rodič 1 a rodič 2. Vědecké kvantitativní studie, nikoli jen průzkumy (např. NFSS)  jasně prokazují, že nejlépe prospívá dítě žijící s otcem a matkou.

V zemích bez ústavní definice manželství se vytrácejí pilíře demokracie – svoboda slova a náboženská svoboda. Za „Hate Speech“ jsou aktivisty či státem hnáni před soud cukráři, starostové, pekaři, květinářky, duchovní, fotografové. Novináři jsou ostrakizováni.

Postavení manželů se v průběhu historie měnilo, nikdy ovšem samotná definice. Pokud dojde ke změně definice manželství jednou, může přijít podruhé. Příkladů známe dost. V Kolumbii již mají legalizované manželství 3 mužů. Jestliže je manželství jen o lásce, proč limitovat definici na 2 osoby?

ROZHOVORY

Aleš Juchelka – ANO

Pavla Golasowá – KDU-ČSL

PETICE

Podpořte svým podpisem petici na podporu ústavní definice manželství. Poslanci a média potřebují znát Váš názor. 

 

Dvě podoby petice

Můžete si vybrat, jak ji podepíšete, elektronicky na výše uvedeném odkazu nebo po stažení v odkazu níže papírově. Papírové petice zasílejte, prosíme na adresu Aliance pro rodinu, z.s. Platnéřská 191/4, Praha 1, 110 00

DARUJ

můžete nás podpořit i finančním darem!